
Spyderco Delica 4 2.88 Drop Point C11PSBK
SPYDERCO KNIVESIn stock
- SKU
- C11PSBK
Product Details
Closed Length: 4.25"
Type: Folder
Blade Type: Drop Point
Blade Length: 2.88"
Oal: 7.13"
Blade Material: VG-10 SS
Handle Description: Black Textured
Weight: 2.50 oz
Edge Type: Part Serrated
Open Type: Thumb Slot
No. Of Blades: 1
More Information
| Category | Knives |
|---|---|
| Manufacturer SKU | C11PSBK |
| UPC | 716104001040 |
| Condition | New |
| Manufacturer | Spyderco |
| Open Type | Thumb Slot |
| OAL | 7.13" |
| Blade Length | 2.88" |
| Closed Length | 4.25" |
| Blade Type | Drop Point |
| Blade Material | VG-10 SS |
| Handle Description | Black Textured |
| Style | Drop Point |
| No. of Blades | 1 |
| Edge Type | Part Serrated |
| Type | Folder |
| Blade Style | Drop Point |


