
S.o.g Kiku Xr 3.03 Tanto SOG12270257
SOG KNIVES AND MULTI-TOOLSIn stock
- SKU
- SOG12270257
Product Details
Closed Length: 4.30"
Blade Type: Tanto
Blade Length: 3.03"
Oal: 7.33"
Blade Material: CTS XHP Steel
Handle Description: Deep Textured Black
Weight: 5.60 oz
Edge Type: Plain
Open Type: Thumb Slot
More Information
| Category | Knives |
|---|---|
| Manufacturer SKU | SOG12270257 |
| UPC | 729857010061 |
| Condition | New |
| Manufacturer | S.O.G Knives |
| Open Type | Thumb Slot |
| OAL | 7.33" |
| Blade Length | 3.03 in |
| Closed Length | 4.30" |
| Blade Type | Tanto |
| Blade Material | CTS XHP Steel |
| Handle Description | Deep Textured Black |
| Edge Type | Plain |
| Opener Type | Thumb Hole |
| Blade Length | 3 inch to 3.49 inch |


