
calcActive())">

Maverick 88 Pump 12 Gauge 24 3 5+1 31017
MAVERICK ARMS SHOTGUNS
Add Your Review
Out of stock
- SKU
- 31017
Price:
$258.49
Product Details
This maverick 88 slug model features a 3" chamber, 6+1 capacity, 24" blued barrel with adjustable rifle sights, and a rugged black synthetic stock and forearm.
Stock Description: Fixed
Action: Pump
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 24"
Capacity: 5+1
Chamber: 3"
Oal: 43.50"
Weight: 7 lbs
Choke Configuration: N/A
Receiver Description: Black
Chokes Included: Fixed Cylinder Bore
Barrel Description: Plain
Sights: Adjustable Rifle
Safety: Crossbolt
Barrel Length Range: 24" to 24.99"
Weight Range: 7 lbs to 7.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Black
Metal Finish Group: Blued/Black
Stock Description: Fixed
Action: Pump
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 24"
Capacity: 5+1
Chamber: 3"
Oal: 43.50"
Weight: 7 lbs
Choke Configuration: N/A
Receiver Description: Black
Chokes Included: Fixed Cylinder Bore
Barrel Description: Plain
Sights: Adjustable Rifle
Safety: Crossbolt
Barrel Length Range: 24" to 24.99"
Weight Range: 7 lbs to 7.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Black
Metal Finish Group: Blued/Black
More Information
| Category | Guns |
|---|---|
| Condition | New |
| UPC | 049533310170 |
| Manufacturer | Maverick |
| Manufacturer SKU | 31017 |
| Caliber | 12 Gauge |
| Capacity | 5 |
| Barrel Length | 24 in |
| OAL | 43.50 in |
| Barrel Description | Plain |
| Stock Description | Fixed |
| Receiver Description | Black |
| Chamber | 3 in |
| Chokes Included | Fixed Cylinder Bore |
| Sight Configuration | Adjustable Rifle |
| Stock Finish Group | Black |
| Restrictions | State restrictions do not allow shipping of this product to WA |
Customers Also Viewed
Add Your Review
$542.99
Customers Also Bought
Do not have reviews yet
Customer Reviews


