
calcActive())">
Jts Shotgun (xisico Usa) M12ar Semi-Auto 12 Gauge 18.70 3 5+1 M12ARB1
JTS GROUP SHOTGUNS AND AIRGUNS
Add Your Review
In stock
- SKU
- M12ARB1
Price:
$356.99
All firearms must be shipped to a registered FFL holder. You will be able to select an FFL holder location for shipping or provide your own at checkout. Please confirm that your FFL is open and will accept transfers before you place your order.
Continue Shopping
Go to Cart
Product Details
The jts m12ar feaures a 18.70" chrome lined barrel; accepts 2 3/4" or 3" shells; 4-position adjustment gas system; picatinny rail and rem choke configuration.Includes two magazines.
Action: Semi-Auto
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 18.70"
Capacity: 5+1
Chamber: 3"
Oal: 37.99
Choke Configuration: Rem Choke
Sights: Removable Front & Rear
Barrel Description: Chrome-Lined Steel
Barrel Length Range: 18" to 18.99"
Hand: Right
Stock Finish Group: Black
Metal Finish Group: Blued/Black
Action: Semi-Auto
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 18.70"
Capacity: 5+1
Chamber: 3"
Oal: 37.99
Choke Configuration: Rem Choke
Sights: Removable Front & Rear
Barrel Description: Chrome-Lined Steel
Barrel Length Range: 18" to 18.99"
Hand: Right
Stock Finish Group: Black
Metal Finish Group: Blued/Black
More Information
| Category | Guns |
|---|---|
| Condition | New |
| UPC | 810058880079 |
| Manufacturer | JTS Group |
| Manufacturer SKU | M12ARB1 |
| Caliber | 12 Gauge |
| Capacity | 5 |
| Barrel Length | 18.7 in |
| OAL | 37.99 in |
| Barrel Description | Chrome-Lined Steel |
| Chamber | 3 in |
| Sight Configuration | Removable Front & Rear |
| Stock Finish Group | Black |
| Restrictions | State restrictions do not allow shipping of this product to WA |
Customers Also Viewed
Add Your Review
$2,369.99
Customers Also Bought
Add Your Review
As low as
$35.99
Do not have reviews yet
Customer Reviews


