
Cold Steel Crawford 3.50 Clip Point CS20MWCZ
COLD STEEL KNIVES AND TACTICAL GEARIn stock
- SKU
- CS20MWCZ
Product Details
Closed Length: 4.88"
Blade Type: Clip Point
Blade Length: 3.50"
Oal: 8.38"
Blade Material: 4034 SS
Handle Description: Black w/OD Green Traction Inlays
Weight: 4.10 oz
Edge Type: Plain
Open Type: Flipper
More Information
| Category | Knives |
|---|---|
| Manufacturer SKU | CS20MWCZ |
| UPC | 888151032114 |
| Condition | New |
| Manufacturer | Cold Steel |
| Open Type | Flipper |
| OAL | 8.38" |
| Blade Length | 3.5 in |
| Closed Length | 4.88" |
| Blade Type | Clip Point |
| Blade Material | 4034 SS |
| Handle Description | Black w/OD Green Traction Inlays |
| Edge Type | Plain |
| Opener Type | Flipper |
| Blade Length | 3.5 inch to 3.9 inch |


