
calcActive())">
Black Shadow Systems MR920P Elite 9mm Optic Compensated Pistol 10RD
SHADOW SYSTEMS FIREARMS
Add Your Review
In stock
- SKU
- SS1240
Price:
$1,169.00
All firearms must be shipped to a registered FFL holder. You will be able to select an FFL holder location for shipping or provide your own at checkout. Please confirm that your FFL is open and will accept transfers before you place your order.
Continue Shopping
Go to Cart
Product Details
Experience the sleek design and superior performance of this semi-automatic firearm. Featuring a durable black polymer frame and a matching black slide, it is both lightweight and robust, weighing in at just 20.50 ounces. Chambered for 9mm Luger, this pistol offers a magazine capacity of 10 rounds, with two magazines included. The 4.50-inch barrel is complemented by tritium sights for enhanced accuracy in low-light conditions. Designed with multiple optic footprints, this firearm allows for versatile sight options. Please note, direct shipping to Washington is not available.
More Information
| Category | Pistol |
|---|---|
| Condition | New |
| UPC | 810120314594 |
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer SKU | SS1240 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Capacity | 10 |
| Barrel Length | 4.5 in |
| Action | Semi-auto |
| OAL | 38.25 in |
| Finish | Colored |
| Grips | Polymer |
| Frame Material | Polymer |
| Magazine Capacity | 10.00 |
Customers Also Viewed
Add Your Review
$1,569.00
Add Your Review
$1,199.00
Add Your Review
$1,429.99
Springfield Armory - PH9119AOSCBLCCOMP - 1911 DS Prodigy Comp AOS 9mm 5 Semi Auto 10+1 Coyote Pistol
Add Your Review
$1,412.49
Customers Also Bought
Add Your Review
Special Price
$679.99
Regular Price
$815.99
Add Your Review
$1,199.00
Do not have reviews yet
Customer Reviews


