
calcActive())">

Beretta Usa A300 Semi-Auto 20 Gauge 28 3 3+1 J32TS28
BERETTA USA FIREARMS & MAGAZINES
Add Your Review
Out of stock
- SKU
- J32TS28
Price:
$999.00
Product Details
The beretta a300 ultima is the newest version of the venerable a300 shotgun series and features a larger bolt handle and bolt release for easy manipulation in adverse conditions, a wider stepped rib with included mid-bead and fiber optic front sight, and berettas kick-off recoil reduction system which provides more stability, comfort, and control for faster target acquisition.
Stock Description: Fixed Kick-Off
Action: Semi-Auto
Gauge: 20 Gauge
Barrel Length: 28"
Capacity: 3+1
Chamber: 3"
Oal: 47.62"
Weight: 6.76 lbs
Choke Configuration: MobilChoke
Trigger: Chrome-Plated
Barrel Description: 28" Vent Rib
Sights: Fiber Optic Front
Safety: Crossbolt
Barrel Length Range: 28" to 28.99"
Weight Range: 6 lbs to 6.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Natural Camouflage
Stock Description: Fixed Kick-Off
Action: Semi-Auto
Gauge: 20 Gauge
Barrel Length: 28"
Capacity: 3+1
Chamber: 3"
Oal: 47.62"
Weight: 6.76 lbs
Choke Configuration: MobilChoke
Trigger: Chrome-Plated
Barrel Description: 28" Vent Rib
Sights: Fiber Optic Front
Safety: Crossbolt
Barrel Length Range: 28" to 28.99"
Weight Range: 6 lbs to 6.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Natural Camouflage
More Information
| Category | Guns |
|---|---|
| Condition | New |
| UPC | 082442967486 |
| Manufacturer | Beretta |
| Manufacturer SKU | J32TS28 |
| Caliber | 20 Gauge |
| Capacity | 3 |
| Barrel Length | 28 in |
| OAL | 47.62 in |
| Barrel Description | 28" Vent Rib |
| Stock Description | Fixed Kick-Off |
| Chamber | 3 in |
| Trigger | Chrome-Plated |
| Sight Configuration | Fiber Optic Front |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Restrictions | State restrictions do not allow shipping of this product to WA |
Customers Also Viewed
Customers Also Bought
Add Your Review
As low as
$35.99
Add Your Review
$1,118.49
Do not have reviews yet
Customer Reviews


