
calcActive())">
Mossberg Gold Reserve Over/Under 12 Gauge 30 3 2 RD (Walnut)
MOSSBERG SHOTGUNS, HANDGUNS, & ACCESSORIES
Add Your Review
In stock
- SKU
- 75473
Price:
$922.99
All firearms must be shipped to a registered FFL holder. You will be able to select an FFL holder location for shipping or provide your own at checkout. Please confirm that your FFL is open and will accept transfers before you place your order.
Continue Shopping
Go to Cart
Product Details
Reserve series over-and-unders are equally at home in upland fields or shooting clays or 5-stand.Durable, reliable, and affordable, these well-appointed break-actions are loaded with refined details traditionally reserved for high-end double guns.
Stock Description: Fixed
Action: Break Open
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 30"
Capacity: 2
Chamber: 3"
Oal: 47"
Weight: 7.50 lbs
Choke Configuration: Sport-Set
Chokes Included: 5
Barrel Description: 30" Vent Rib
Sights: Bead
Safety: Tang
Barrel Length Range: 30" to 30.99"
Weight Range: 7 lbs to 7.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Brown
Stock Description: Fixed
Action: Break Open
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 30"
Capacity: 2
Chamber: 3"
Oal: 47"
Weight: 7.50 lbs
Choke Configuration: Sport-Set
Chokes Included: 5
Barrel Description: 30" Vent Rib
Sights: Bead
Safety: Tang
Barrel Length Range: 30" to 30.99"
Weight Range: 7 lbs to 7.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Brown
More Information
| Category | Guns |
|---|---|
| Condition | New |
| UPC | 884110754738 |
| Manufacturer | Mossberg |
| Manufacturer SKU | 75473 |
| Caliber | 12 Gauge |
| Capacity | 2 |
| Barrel Length | 32 in |
| OAL | 47 in |
| Barrel Description | 30" Vent Rib |
| Stock Description | Fixed |
| Chamber | 3 in |
| Chokes Included | 5 |
| Sight Configuration | Bead |
| Stock Finish Group | Brown |
| Restrictions | State restrictions do not allow shipping of this product to WA |
Customers Also Viewed
Add Your Review
$866.99
Customers Also Bought
Add Your Review
$2,369.99
Beretta® - J686S1232BFL - 686 Silver Pigeon I Sporting LH 12 Gauge 2rd 32" Break Open Silver Shotgun
Add Your Review
$3,299.00
Do not have reviews yet
Customer Reviews


