
calcActive())">

Mossberg Gold Reserve Break Open 12 Gauge 30 3 2 75472
MOSSBERG SHOTGUNS, HANDGUNS, & ACCESSORIES
Add Your Review
Out of stock
- SKU
- 75472
Price:
$922.99
Product Details
Reserve series over-and-unders are equally at home in upland fields or shooting clays or 5-stand.Durable, reliable, and affordable, these well-appointed break-actions are loaded with refined details traditionally reserved for high-end double guns.
Stock Description: Fixed
Action: Break Open
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 30"
Capacity: 2
Chamber: 3"
Oal: 47"
Weight: 7.50 lbs
Receiver Description: Engraved
Chokes Included: 5
Barrel Description: 30" Vent Rib
Sights: Bead
Safety: Tang
Barrel Length Range: 30" to 30.99"
Weight Range: 7 lbs to 7.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Brown
Stock Description: Fixed
Action: Break Open
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 30"
Capacity: 2
Chamber: 3"
Oal: 47"
Weight: 7.50 lbs
Receiver Description: Engraved
Chokes Included: 5
Barrel Description: 30" Vent Rib
Sights: Bead
Safety: Tang
Barrel Length Range: 30" to 30.99"
Weight Range: 7 lbs to 7.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Brown
More Information
| Category | Guns |
|---|---|
| Condition | New |
| UPC | 884110754721 |
| Manufacturer | Mossberg |
| Manufacturer SKU | 75472 |
| Caliber | 12 Gauge |
| Capacity | 2 |
| Barrel Length | 30 in |
| OAL | 47 in |
| Barrel Description | 30" Vent Rib |
| Stock Description | Fixed |
| Receiver Description | Engraved |
| Chamber | 3 in |
| Chokes Included | 5 |
| Sight Configuration | Bead |
| Stock Finish Group | Brown |
| Restrictions | State restrictions do not allow shipping of this product to WA |
Customers Also Viewed
Add Your Review
$451.99
Customers Also Bought
Add Your Review
As low as
$31.59
Regular Price
$37.89
Do not have reviews yet
Customer Reviews


