
calcActive())">

Girsan Mc312 Semi-Auto 12 Gauge 28 3.5 5+1 390145
GIRSAN PISTOLS AND FIREARMS
Add Your Review
Out of stock
- SKU
- 390145
Price:
$433.00
Product Details
The mc312 is an inertia driven shotgun which features a 3.5" chamber along with a polymer stock and forend, and screw in choke tubes.This gun is prefect hunting everything from squirrel to geese.
Stock Description: Fixed
Action: Semi-Auto
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 28"
Capacity: 5+1
Chamber: 3.5"
Oal: 50"
Weight: 6.95 lbs
Receiver Description: Aluminum
Barrel Description: 28" Vent Rib
Sights: Bead
Safety: Transfer Bar
Barrel Length Range: 28" to 28.99"
Weight Range: 6 lbs to 6.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Black
Metal Finish Group: Blued/Black
Stock Description: Fixed
Action: Semi-Auto
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 28"
Capacity: 5+1
Chamber: 3.5"
Oal: 50"
Weight: 6.95 lbs
Receiver Description: Aluminum
Barrel Description: 28" Vent Rib
Sights: Bead
Safety: Transfer Bar
Barrel Length Range: 28" to 28.99"
Weight Range: 6 lbs to 6.99 lbs
Hand: Right
Stock Finish Group: Black
Metal Finish Group: Blued/Black
More Information
| Category | Guns |
|---|---|
| Condition | New |
| UPC | 741566903472 |
| Manufacturer | GiRSAN |
| Manufacturer SKU | 390145 |
| Caliber | 12 Gauge |
| Capacity | 5 |
| OAL | 50 in |
| Barrel Description | 28" Vent Rib |
| Stock Description | Fixed |
| Receiver Description | Aluminum |
| Chamber | 3.5 in |
| Sight Configuration | Bead |
| Stock Finish Group | Black |
| Restrictions | State restrictions do not allow shipping of this product to WA |
Customers Also Viewed
Add Your Review
$470.49
Add Your Review
$1,949.00
Customers Also Bought
2 Reviews
Add Your Review
As low as
$18.99
Do not have reviews yet
Customer Reviews


