
Cold Steel Luzon 4 Clip Point CS20NQL
COLD STEEL KNIVES AND TACTICAL GEARIn stock
- SKU
- CS20NQL
Product Details
Closed Length: 5"
Blade Type: Clip Point
Blade Length: 4"
Oal: 9"
Blade Material: 8Cr13MoV SS
Handle Description: Black
Weight: 3.50 oz
Sheath: None
Edge Type: Plain
Open Type: Flipper
More Information
| Category | Knives & Tools |
|---|---|
| Manufacturer SKU | CS20NQL |
| UPC | 705442017752 |
| Condition | New |
| Manufacturer | Cold Steel |
| Open Type | Flipper |
| OAL | 9" |
| Blade Length | 4 in |
| Closed Length | 5" |
| Blade Type | Clip Point |
| Blade Material | 8Cr13MoV SS |
| Handle Description | Black |
| Sheath | None |
| Edge Type | Plain |
| Opener Type | Flipper |
| Blade Length | 4 inch to 5 inch |


