
calcActive())">
Beretta Usa A400 Semi-Auto 12 Gauge 32 3 2+1 J42CJ12
BERETTA USA FIREARMS & MAGAZINES
Add Your Review
In stock
- SKU
- J42CJ12
Price:
$2,399.00
All firearms must be shipped to a registered FFL holder. You will be able to select an FFL holder location for shipping or provide your own at checkout. Please confirm that your FFL is open and will accept transfers before you place your order.
Continue Shopping
Go to Cart
Product Details
With the 400 xcel, beretta has built a clay shooter's dream semiauto shotgun.Cycling faster than anything else on the market and offering extremely low recoil, the a400 is an absolute winner also thanks to its impeccable balance and handling.This model features a aquatech shield wolf gray reciever finish, microcore recoil pad and oversized controls.Included is 3 optima choke hp extended (cylinder, modified, full).
Action: Semi-Auto
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 32"
Capacity: 2+1
Chamber: 3"
Choke Configuration: Optima-Choke HP
Chokes Included: F,M,C
Barrel Description: 32" Vent Rib
Sights: White Bead Front, Steel Mid-Bead
Safety: Crossbolt
Barrel Length Range: 32" to 32.99"
Hand: Right
Stock Finish Group: Brown
Action: Semi-Auto
Gauge: 12 Gauge
Barrel Length: 32"
Capacity: 2+1
Chamber: 3"
Choke Configuration: Optima-Choke HP
Chokes Included: F,M,C
Barrel Description: 32" Vent Rib
Sights: White Bead Front, Steel Mid-Bead
Safety: Crossbolt
Barrel Length Range: 32" to 32.99"
Hand: Right
Stock Finish Group: Brown
More Information
| Category | Guns |
|---|---|
| Condition | New |
| UPC | 082442948188 |
| Manufacturer | Beretta |
| Manufacturer SKU | J42CJ12 |
| Model | A400 Xcel Sporting |
| Caliber | 12 Gauge |
| Capacity | 2+1 |
| Barrel Length | 32 in |
| Handgun or Long Gun | Long Gun |
| Barrel Description | 32" Vent Rib |
| Chamber | 3 in |
| Chokes Included | F,M,C |
| Sight Configuration | White Bead Front, Steel Mid-Bead |
| Stock Finish Group | Brown |
| Restrictions | State restrictions do not allow shipping of this product to WA |
Customers Also Viewed
Add Your Review
$1,499.00
Add Your Review
$1,849.00
Add Your Review
$809.00
Customers Also Bought
Add Your Review
As low as
$11.49
Regular Price
$14.99
Add Your Review
$2,369.99
Do not have reviews yet
Customer Reviews


